Akcja Bitcoin’a po obniżeniu ceny odzwierciedla to, co zaobserwowano w roku 2016; co to oznacza dla BTC.

Ostatnie wydarzenia związane z nagrodami górniczymi Bitcoin’a, które miały miejsce w ostatnim czasie, przez długi czas były postrzegane jako katalizator dla kryptokursztynu, aby zobaczyć jego dalszą siłę – zarówno z perspektywy fundamentalnej, jak i technicznej.

W miesiącach następujących po tym wydarzeniu cena Bitcoin’a uległ jednak stagnacji, a byki i niedźwiedzie osiągnęły impas, ponieważ handluje on na boki pomiędzy 9.000 a 10.000 dolarów.

Mimo, że krypto waluta obserwuje obecnie historycznie niski poziom zmienności, pomimo ostatniej korekty do jej nagród blokowych, nie jest to wydarzenie bezprecedensowe.

Dane pokazują, że podobny trend miał miejsce po spadku o połowę w 2016 r. i minął prawie rok, zanim kryptokur waluta benchmarku weszła w intensywny trend wzrostowy.

Bitcoin umacnia się podążając za majowym obniżeniem o połowę, odzwierciedlając trend z 2016 roku.
Od początku maja, Bitcoin System został złapany w szerokim i nieubłaganym zakresie handlu pomiędzy 9.000 dolarów a 10.000 dolarów.

Nie był w stanie pokonać żadnego z tych poziomów i handlował między nimi w ciągu ostatnich dziesięciu tygodni.

Było kilka przypadków, w których kupujący lub sprzedający przekraczali górne lub dolne granice tego zakresu handlu, ale każde wyjście z tego kanału było ulotne.

Pomimo, że wielu analityków nie widziało natychmiastowej byczkowatości, którą wielu z nich przewidywało, że obniżenie o połowę wygeneruje dla kryptokursztynu, to ostatnie wydarzenie może pomóc w stworzeniu wiatru w ogonie, który podniesie BTC wyżej.

Dane pokazują, że po obniżce o połowę w 2016 roku, w przypadku benchmarkowego aktywa cyfrowego doszło do długotrwałej walki konsolidacyjnej – podobnej do tej, która ma miejsce obecnie.

Ten boczny trend przerodził się ostatecznie w lekką tendencję wzrostową, która pozwoliła na to, by krypto waluta wzrosła o prawie 40 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Z tego miejsca BTC dopiero nabrało rozpędu, co w końcu przekształciło się w paraboliczny trend wzrostowy, który doprowadził ją w następnym roku do szczytów na poziomie 20 000 USD.

Jack Purdy, badacz z Messari, mówił o tym w ostatnim wpisie, oferując wykres pokazujący, gdzie nastąpiło obniżenie ceny o połowę w 2016 roku w stosunku do późniejszej akcji cenowej Bitcoina.

„2 miesiące po tym, jak Bitcoin obciął o połowę… no cóż, nic… Ale przypomnijmy, że to nie różniło się od roku 2016, który, jak wiemy, jest powiększony.“

Wizerunek dzięki uprzejmości Jacka Purdy’ego. Źródło danych: Messari

Badacze Bloomberga: Podobieństwa do BTC w 2016 roku sugerują, że zbliża się przejście do 20.000 dolarów.
W czerwcowym wydaniu kryptońskiego raportu Bloomberga naukowcy zwrócili również uwagę na uderzające podobieństwa między akcją obniżania cen w 2016 r. a tą, która ma miejsce obecnie.

Dochodzą oni do wniosku, że te podobieństwa sugerują, że cena Bitcoina prawdopodobnie wzrośnie w kierunku jej wszechobecnego wyżu 20.000 dolarów do końca tego roku.

„Po 60% spadku w 2014 roku, do końca 2016 roku krypto o dopasowaniu do szczytu w 2013 roku. Szybko rozwijający się przez cztery lata i drugi rok po prawie 75% spadku w 2018 roku, Bitcoin zbliży się w tym roku do rekordowego poziomu około 20.000 dolarów, naszym zdaniem, jeśli podąży za trendem z 2016 roku“.

Ta możliwość będzie prawdopodobnie zależeć od tego, jak rozwiąże się obecna faza bocznego handlu BTC.

Ponieważ wielu analityków postrzega fazę konsolidacji Bitcoina jako zbliżoną do wiosennego zwijania się dla znaczącego ruchu, załamanie może wywołać trend spadkowy, który będzie trwał przez resztę roku 2020.